Szkolenia z ewakuacji osób z niepełnosprawnościami
Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami wymaga zaznajomienia się ze specjalnymi procedurami, które mówią o tym, jak postępować w czasie wybuchu pożaru lub innego rodzaju zagrożenia w miejscu pracy czy w domu. FIREDOM zajmuje się przeprowadzaniem szkoleń z tego zakresu, aby w przypadku zagrożenia każda osoba mogła liczyć na szybką pomoc w wydostaniu się z obiektu.
Procedury postępowania w czasie ewakuacji osób z niepełnosprawnościami – FIREDOM
W FIREDOM wychodzimy z założenia, że każda osoba w czasie zagrożenia jest zrobić znacznie więcej, niż czekać na przyjazd straży pożarnej. Dlatego też oferujemy bogate szkolenia, w których omawiane są specjalne procedury ewakuacyjne dla osób z niepełnosprawnościami, które warto przyswoić, a także regularnie ćwiczyć.
Ewakuacja osób z niepełnosprawnościami – w trosce o życie każdego
Obiekty użyteczności publicznej narażone są na wybuch pożaru lub występowania innych sytuacji zagrażających zdrowiu, lub życiu osób przebywających w środku obiektu. Takie zdarzenia są szczególnie niebezpieczne dla osób niepełnosprawnych, które niejednokrotnie wymagają pomocy innych osób.
Nasz cykl szkoleń z ewakuacji osób z niepełnosprawnościami powstał po to, aby w razie wystąpienia zagrożenia żadna osoba nie została bez pomocy. Warto zaznaczyć, że nawet zwykła awaria prądu może stanowić poważne zagrożenie dla życia osób niepełnosprawnych, które w takim wypadku nie będą mogły skorzystać m.in. z windy. Oferta szkoleniowa FIREDOM przygotowana została tak, aby każda osoba była przygotowana na wszystkie ewentualności.
Ewakuacja osób z niepełnosprawnością z FIREDOM– kompleksowa oferta szkoleniowa
Oferta szkoleniowa FIREDOM skupia się zarówno na przekazaniu niezbędnej wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych.
W części teoretycznej nasi specjaliści szczegółowo omówią wszelkie obowiązki z zakresu bezpiecznej ewakuacji, wymagań dotyczących bezpieczeństwa pożarowego, niezbędnego sprzętu gaśniczego oraz urządzeń przeciwpożarowych, a także zaznajomienie się z budynkiem.
Część praktyczna z kolei obejmuje przyswojenie praktycznych metod ewakuacji osób z niepełnosprawnością z budynku w czasie zagrożenia, planowanie działań ewakuacyjnych czy symulację ewakuacji jako osoba niepełnosprawna (z użyciem wózków, kul, opasek na oczy, stoperów oraz innych akcesoriów, które stymulują różne wady).
Na końcu szkolenia przeprowadzany jest egzamin końcowy, po którym wręczany jest certyfikat.