Przeglądy oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego
W ramach usług przeciwpożarowych wykonujemy przeglądy oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego. Wiedza i doświadczenie naszego zespołu, a także niezbędne uprawnienia do tego typu działań pozwalają nam na skuteczne, zgodne z przepisami i obowiązującymi normami, wykonywanie niezbędnych pomiarów i analiz.
Przegląd oświetlenia awaryjnego — podstawy prawne
O tym, gdzie wymagana jest instalacja specjalistycznego oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego, mówi rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690). Dotyczy to przede wszystkim obiektów, w których zanik napięcia elektrycznej sieci zasilającej może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, poważne zagrożenie środowiska, a także znaczne straty materialne. W takich wypadkach konieczne jest zastosowanie oświetlenia bezpieczeństwa, którego czas działania powinien być dostosowany do warunków występujących w pomieszczeniu i wynosić nie mniej niż jedną godzinę.
Oświetlenie ewakuacyjne — przeglądy
1) W pomieszczeniach:
a) widowni kin, teatrów i filharmonii oraz innych sal widowiskowych,
b) audytoriów, sal konferencyjnych, lokali rozrywkowych oraz sal sportowych przeznaczonych dla ponad 200 osób,
c) wystawowych w muzeach,
d) o powierzchni ponad 1000 m2 w garażach oświetlonych wyłącznie światłem sztucznym,
e) o powierzchni ponad 2000 m2 w budynkach użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego.
2) Na drogach ewakuacyjnych:
a) z pomieszczeń, które zostały wymienione powyżej,
b) oświetlonych wyłącznie światłem sztucznym,
c) w szpitalach i innych budynkach przeznaczonych przede wszystkim do pobytu ludzi o ograniczonej zdolności poruszania się,
d) w wysokich i wysokościowych budynkach użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego.
Instalacja oświetlenia ewakuacyjnego powinna działać przez co najmniej dwie godziny od zaniku oświetlenia podstawowego. Nie jest ono wymagane, jeżeli w pomieszczeniu znajduje się oświetlenie bezpieczeństwa, pod warunkiem że spełnia ono wymagania Polskich Norm, a także działa co najmniej dwie godziny.
Nasze usługi obejmują kompleksowy przegląd oświetlenia ewakuacyjnego. Skontaktuj się z nami w celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tej usługi oraz dokładną ceną przeglądu oświetlenia awaryjnego.
Przegląd oświetlenia — jak często wykonywać
Instalacje oświetlenia ewakuacyjnego w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. 2010 nr 109 poz. 719) określone są jako urządzenia przeciwpożarowe. W związku z tym czynności konserwacyjne i przeglądy techniczne oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego powinny być realizowane w okresach ustalonych przez producenta, ale nie rzadziej niż raz w roku.
Przegląd urządzeń — jak wygląda
W trakcie wykonywania przeglądu oświetlenia awaryjnego (lub ewakuacyjnego) konieczne jest odłączenie zasilania podstawowego. Pozwoli to sprawdzić, czy oświetlenie awaryjne zostało uruchomione. Kolejnym krokiem jest wykonanie pomiaru i zweryfikowanie, czy natężenie oświetlenia odpowiada aktualnie wymaganym wynikom. Istotny jest także pomiar czasu pracy oświetlenia — aż do rozładowania się akumulatorów.
Przegląd oświetlenia awaryjnego — cena
Skontaktuj się z nami w celu poznania dokładnej ceny pomiarów oświetlenia ewakuacyjnego. Wszystkie informacje, które od Ciebie otrzymamy, będą nam bardzo pomocne przy ustalaniu szczegółowej ceny pomiarów oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego.
Przeglądy oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego w całej Polsce
Przeglądy oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego w całej Polsce — żadna lokalizacja nie jest dla nas problemem. Napisz do nas, aby poznać więcej szczegółów.
Zobacz
Przeglądy oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego przeprowadzamy w całej Polsce, między innymi w Warszawie, Kielcach, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku czy Krakowie.