Przegląd systemu detekcji gazu Kielce, Warszawa, Wrocław, Poznań, Białystok, Kraków

Przeglądy systemów detekcji gazu

Realizujemy przeglądy systemów detekcji gazów. W naszym zespole są osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia pozwalające zarówno na wykonywanie przeglądu systemu, jak i ponowne uruchomienie urządzeń wyłączonych na czas analizy.

Gdzie powinny być montowane systemy detekcji gazów – podstawy prawne

Systemy wykrywania gazów powinny być stosowane w garażach zamkniętych — mówi o tym rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690).

  1. W garażu zamkniętym należy stosować wentylację:

1) co najmniej naturalną, przez przewietrzanie otworami wentylacyjnymi umieszczonymi w ścianach przeciwległych lub bocznych, bądź we wrotach garażowych, o łącznej powierzchni netto otworów wentylacyjnych nie mniejszej niż 0,04 m2 na każde, wydzielone przegrodami budowlanymi, stanowisko postojowe – w nieogrzewanych garażach nadziemnych wolno stojących, przybudowanych lub wbudowanych w inne budynki;

2) co najmniej grawitacyjną, zapewniającą 1,5-krotną wymianę powietrza na godzinę – w ogrzewanych garażach nadziemnych lub częściowo zagłębionych, mających nie więcej niż 10 stanowisk postojowych;

3) mechaniczną, sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia tlenku węgla – w innych garażach, niewymienionych w pkt 1 i 2, oraz w kanałach rewizyjnych, służących zawodowej obsłudze i naprawie samochodów bądź znajdujących się w garażach wielostanowiskowych,

4) mechaniczną, sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan – w garażach, w których dopuszcza się parkowanie samochodów zasilanych gazem propan-butan i w których poziom podłogi znajduje się poniżej poziomu terenu.

To samo rozporządzenie określa także konieczność instalowania urządzeń sygnalizacyjno-odcinających dopływ gazu w przypadku pomieszczeń, w których łączna nominalna moc cieplna zainstalowanych urządzeń gazowych jest większa niż 60 kW. Zawór odcinający dopływ gazu do budynku (element systemu) powinien znajdować się poza obiektem, pomiędzy kurkiem głównym a wprowadzeniem przewodu do budynku.

System detekcji gazu — przegląd

Przegląd systemu detekcji gazu realizujemy w dwóch etapach. W pierwszej kolejności sprawdzana jest lokalizacja urządzenia oraz jego stan. Analizujemy podłączenie i konfigurację oraz własności mechaniczne m.in. takich elementów, jak detektor, dławice, sygnalizatory, zawory odcinające itd. Kolejny etap to zbadanie pracy detektorów. Wykonuje się to poprzez podanie gazu wzorcowego o określonym stężeniu — jeżeli test nie wykaże prawidłowych wyników, konieczna jest jego kalibracja.

Przegląd systemu detekcji gazu mogą wykonywać wyłącznie osoby z uprawnieniem. Istotne jest także wykorzystanie gazów wzorcowych, które mają odpowiednie certyfikaty — jest to podstawa poprawnego wykonania przeglądu. Nasz zespół posiada odpowiednie uprawnienia, a przeglądy wykonywane są zgodnie ze wszystkimi zaleceniami. Tego typu usługa to nie tylko formalność. To przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie osób przebywających na terenie i w sąsiedztwie obiektu.

Przeglądy systemów detekcji gazu w całej Polsce

Przeglądy systemów detekcji gazu w całej Polsce — żadna lokalizacja nie jest dla nas problemem. Napisz do nas, aby poznać więcej szczegółów.

Przeglądy systemów detekcji gazu przeprowadzamy w całej Polsce, między innymi w Warszawie, Kielcach, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku czy Krakowie.